Emin Evim Nedir?

Emin Evim Nedir?

15 Mart 2022 Ekonomi Genel Tavsiye 0
emin evim nedir

Emin evim nedir? Emin evim rahmetli Emin ÜSTÜN tarafından kurulan Türkiye’ nin ilk faizsiz ev ve araba edindirme sistemidir. Hemen baştan şunu söylemeliyim ki: Ben iki kez Emin Evim sistemine girerek ev sahibi oldum. Halen 4 taksit borcum kaldı ve ödemeye devam ediyorum. Her ikisinde de paramı aldım. Birinde ev aldım diğerinde ise arsa…

emin evim nedir
Emin Evim Nedir. ? Faizsiz Ev Alma Sistemi Nedir.?

Eminevim’ den sonra onu taklit eden birçok firma ortaya çıktı. Fuzulev, Birevim vs. vs. Ancak Temmuz 2021 de “Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanununda yapılan değişiklik” le birlikte BDDK tarafından faizsiz konut edindirme sistemini kullanan pekçok şirketi tasfiye edildi. Daha önceden herhangi bir denetim mekanizmasına tabi olmayan bu şirketler kanunda yapılan değişiklikten sonra gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarının tespiti maksadıyla denetime tabi tutuldular. Denetimler sonucunda 29 şirket hakkında tasfiye kararı verildi.

AŞAĞIDA TASFİYE EDİLEN ŞİRKETLERİN TAM LİSTESİNİ BULACAKSINIZ.

1- İktisatevim Gayrimenkul AŞ
2- Vizyonevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Pazarlama San. Tic. AŞ
3- Doğruevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ
4- Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Paz. San. ve Tic. AŞ
5- Birikimevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ
6- Finalevim Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon AŞ
7- Yaşamevim Gayrimenkul AŞ
8- HH Aydın Yatırım Holding AŞ
9- İhtiyaçevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ
10- Varlıkevim Gayrimenkul AŞ
11- İstek Evim Gayrimenkul Oto. Paz. ve Tic. AŞ
12- İkizlerevim Yatırım Gayrimenkul AŞ
13- Destekevim Gayrimenkul İnşaat Taahhüt Otomotiv Organizasyon Sanayi Ticaret AŞ
14- Gerçekevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ
15- Değer Tasarruf Gayrimenkul AŞ
16- Önceevim Gayrimenkul Oto. Paz. San. Tic. AŞ
17- Morevim Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ener. Org. Ve Paz. Tic. AŞ
18- Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Tic. AŞ
19- Gelecek Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ve Org. AŞ
20- Birlikbirikim Gayrimenkul Org. İlet. Oto. Paz. San. Ve Tic. AŞ
21- Tasarruf Organizasyon ve Gayrimenkul Paz. AŞ

8 ŞİRKET HAKKINDA DA İRADİ TASFİYE KARARI VERİLMİŞTİR.(ŞİRKETLER KENDİ KENDİNİ TASFİYE EDECEK) BU ŞİRKETLERDE AŞAĞIDADIR.

1- Güvence Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Pazarlama Ticaret AŞ (İradi tasfiye)
2- Benimevim Gayrimenkul ve Menkul Değerler Alım Satım Organizasyonlar AŞ (İradi tasfiye)
3- Yenievim Tasarrufu Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama Sanayi Ticaret. AŞ (İradi tasfiye)
4- Narevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama ve Ticaret AŞ (İradi tasfiye)
5- Kumbaraevim Organisyon ve Gayrimenkul Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ (İradi tasfiye)
6- Umutevim Yatırım Organizasyon AŞ (İradi tasfiye)
7- Ezogelin Tasarruf Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ (İradi tasfiye)
8- Pamuk Evim Organizasyon Gayrimenkul Oto. İnş. Müh. Mimarlık Turz. Katılım İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret AŞ (İradi tasfiye)

FAALİYETİ DEVAM EDEN FİRMALAR

– Fuzul Gayrimenkul

– Sinpaş Yapı

– İmece Yatırım

– Katılımevim ve Meskenfinans birleşme yoluyla intibak

– Birevim ve Çözüm Tasarruf birleşme yoluyla intibak

Bugün itibariyle sistemde 6 firma kalmıştır. Yani 6 firma BDDK denetimden geçerek faaliyetlerine devam etme yönünde olur almıştır. Tasfiye edilen ve kendini fesheden firmaların yönetimlerine BDDK tarafından el konulmuş gerek şirket mallarının gerekse sahiplerinin edindiği mallar satılmak suretiyle sisteme girmiş olan kişilerin paraları ödenmeye başlanmıştır.

Emin evim nedir. Faizsiz ev alma sistemi nedir?

Eminevim sektörün lokomotifi ve en büyük temsilcisi konumunda. Bundan önce piyasa da yüzlerce şirket varken batmayan bir firma nasıl olurda sektördeki rekabet azalmasına rağmen batabilir. Eminevim battı, iflas etti, emin evim konkordato ilan etti gibi haberlerin tamamı yalan, asılsız ve kasıtlı olarak çıkartılan haberlerdir. Özellikle ekşi sözlük denilen fitne yuvasındaki söz de yazarlara rüşvet verilerek bu haberler çıkartılmaktadır. Ekşi sözlükte emin evimle çıkan yalan haberler aynı zihniyete sahip gerek görsel, gerek online gerekse de yazılı basın tarafından gerçekmiş gibi yayınlanmaktadır. Burada amaç çamur at izi kalsın, ne kadar zarar verebilirsek o kadar kardır’ düşüncesidir.

Ben bugüne kadar başta da söylediğim gibi eminevimden iki kez ev sahibi oldum. Gerçi birinde ev değil arsa aldım. Her ikisinde de ipotek dahi yapılmadı. Sadece senet imzalatmak suretiyle bana param ödendi. Hiçbir mağduriyet yaşamadım. Parasını alamama ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşayanıda görmedim. Sistemin işleyişi ile ilgili elbette sorunlar olabilir. Her firmada bu tür aksaklıklar meydana gelebilir. Aslında sorun olarak ortaya çıkan pek çok konu müşterilerin sistemin kuralları konusunda tam olarak bilgi sahibi olmamaları, yapılan sözleşmeleri okumamalarından kaynaklanan sorunlardır. Ama bu tür sorunlar çözüme kavuşturulmaktadır.

Eminevim bugün itibariyle eskisinden daha güçlü ve daha güvenilir. Zira kanunla bu tür firmalar kontrol altına alındı ve sürekli denetime tabii tutulacak. Emin evimin müşteri portföyü en büyük ve en önemli güvence kaynağıdır aslında.

Ağır ekonomik bunalım, savaş tehdidi veya savaş vb. durumlar olmadıkça eminevim sistemine güvenle girebilirsiniz. Siz sisteme girdikten sonra bu tür durumların meydana gelmesi halinde; üyelerin ödemeleri aksar ve sistem işlemez hale gelebilir. Bu durumda şirket tasfiye edilir ve sadece ödemiş olduğunuz parayı alırsınız. Tabii bu ekstrem bir durumdur. Böyle durumlarda bankalardaki paranızı dahi çekemeyebilirsiniz. Bankalar ödemeleri durdurabilir. Devlet ödemeleri askıya alabilir vs. vs. Allah milletimizi ve devletimizi bu tür felaketlerden muhafaza eylesin. Dirliğimizi ve afiyetimizi bozmasın inşallah.

Eminevim kesinlikle güvenilirdir. Benim kanımca en uygun ev alma sistemi dir. Ödemeler konusunda şeffaf ve bir o kadar da esnek sistemler geliştirmişlerdir. Herkes kendi kesesine göre bir ödeme yöntemi mutlaka bulacaktır.

Emin evimle ilgili bilinmesi gereken püf noktalar.

Sanırım anlattıklarım Emin evim nedir sorusunun cevabını arayan pek çok kişiye yol gösterecektir. Ayrıca Eminevim tavsiye kampanyaları düzenlemektedir. Yani sistemden daha önce ev alan kişiler sizi tavsiye ederse tavsiyeyi yapan kişilere organizasyon ücretinin %7-15 ve 21′ ine kadar hediye vermektedir. Ben şahsen böyle bir ödülü kendim almaya karşıyım. Ben kızıma ve damadıma referans oldum bu sayede aldığım 1000 tl ödülle onların bir taksidini ödedim.

Sizde bu şekilde eminevim sistemine girmiş güvenebileceğiniz birileri varsa onların size referans olmasını sağlayarak gelecek ödülü alabilirsiniz. Tabii ödül referans olan kişinin hesabına yatıyor veya sistemde ise bir taksidinden düşülüyor. Bu nedenle parayı aldığında size iade edebilecek biri olmalı. Ordan gelecek 1000 tl ye tamah edecek biri olmamalıdır.

 

Hadi Ama! Ne Düşünüyorsun!