GOOGLE’ IN SIRRI

GOOGLE’ IN SIRRI

19 Temmuz 2022 Genel 0

Google ’ın gerçekten bir sırrı var mı? Varsa da bu çözülebilir mi?

Cevap:Evet!!!Evet!!!Evet!!!

İnternet denince pek çok çoğumuzun aklına google gelir. Google=İnternet desek herhalde yanlış olmaz. Elbette google’ında sırları var. Ancak google her türlü bilgisini saklı tutar. Çünkü kimsenin onun sırlarına vakıf olup dengeleri alt üst etmesini istemez. Bu yüzden algoritmalarını sürekli değiştirir. Ancak ne varki bazı şeyleri asla değiştirmez! Bunu anlamanın yolu ise uzun süreli bir tecrübedir.

Her site kuran kişi ne ister? Google’da üst sıralarda yer almak, mümkünse 1. sayfa ve yine mümkünse 1.sıra. İnsanlar bu yüzden seo şirketlerine binlerce tl para öderler. Google’da 1. sayfada yer almak normal şartlar altında aylar yıllar alır ancak bu makalede elde edeceğiniz bilgiler sayesinde bu işlemi 1 ay gibi kısa bir süreye indireceksiniz.

Peki bu bilgileri öğrenen herkes 1 ayda google’da 1.sayfadamı yer alacak? Cevap: Hayır!!!Hayır!!!Hayır!!!

Neden hayır? Çünkü insanlarımızda öyle bir boşvermişlik var ki, dünyanın en sağlam bilgilerini verseniz eminim kim uğraşacak deyip bırakırlar, 2.si ‘özgün içerik’oluşturabiliyor olmalısınız, buda asrın problemi zaten. Ve birkaç etken daha.. Ancak şunu bilin ki 1.sayfada yer alın veya almayın buradaki bilgiler sizi konunuzla alakalı çoğu sitenin önüne geçirecek..Maalesef tembelleri bile!!!

Şimdi Önce bu 1 ayda google’da 1.sırada çıkma formülünün önce mantığını sonrada nasıl yapılacağını görelim.

www.sudeposutamiri.com isimli site bir müşterimin firması için hazırladığım bir web sitesi. Bu sitenin sadece 20 günlük bir gelişmesini anlatmak istiyorum.

02.08.2020 tarihinde domain adını aldım. 04.08.2020 tarihinde sitenin içeriğini oluşturdum. 05.08.2020 tarihinde ben daha google’a kayıt yapmadan google sitemi dizinlerine ekledi! (Bu bilgilerin doğruluğunu siteye ait ‘’Whois’’ sorgulaması yaparak teyit edebilirsiniz. Bu sorgulamayı bilmiyor musunuz, en basitinden söylediğim anahtar kelimeleri google’a yazın ve kontrol edin ne kadar doğru.)

Web sitesinin ilgi alanı domain adındanda anlaşılacağı gibi “su deposu tamiri”. Bu durumda en çok tıklanmasını istediğim anahtar kelime ne olabilir? Su deposu tamiri, su deposu tamir servisi, su deposu tamircisi vb. Yine Ağustos ayının 10’unda Google’a su deposu tamiri yazdığımda 2. sayfa 14. sırada çıktığımı görüyordum. Ayın 13’ünde yine su deposu tamiri yazılınca 9. sırada çıkıyordum. Ayın 20’sinde ise su deposu tamiri yazınca 6. ve 7. sıra arasında gidip geliyorumdu. Aaa o da ne aylık 1500 arama hacmine sahip ‘’su deposu’’ kelimesinde 10.sırada çıkıyorum. Ve bir çok, çok yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerde yükseklerde yer alıyor…Tabii şu an siteyi teslim ettiğim ve seo işleri ile ilgilenmediğim için 3. sayfa 30′ uncu sıraya gerilemiş durumda. Bundan daha geriyede gitmiyor. Böyle bir başarı nasıl oldu dersiniz?!

Bunları neden anlattım? Kendimi övmek için mi? Tabiiki hayır! Şimdi içinizden diyorsunuz ki ‘’Eee sen bu işin ustasısın sen çıkmayacaksında kim çıkacak!’’ Eee ben ustasıysam diğerleri ne?

Şimdi bu başarının sırrını açıklıyorum;

Madde 1:

1. Google İçin Domain Adının Hayati Önemi:

google arama motoru
google

Yukarlarda yer almak istediğim kelime neydi? ’’su deposu tamiri’’ benim sitemin adı ne?www.sudeposutamiri.com. Bir şeyler oluşmaya başladı mı?

Madde 2:

1. Web Sitesi İçin En Uygun Başlığı Seçmek&Description (tanımlama) bölümüne doğru şeyler yazmak

Yukarılarda yer almak istediğim kelime neydi? su deposu tamiri, su deposu temizliği, su deposu montajı vs. Bu kelimelerin tamamını site başlığında ve tanımlama bölümlerinde kullanmak gerekiyor.

Description bölümünde görmemiz gereken nedir. Tabiiki site başlığı ile alakalı ve uyumlu anahtar kelimeler. Özellikle su deposu tamiri kelimesi görmemiz gereken en önemli kelime olarak öne çıkmalı.

Madde 4 :

3. Meta Taglerin(Etiketlerin) domain adı, site başlığı ve description bölümlerinden mutlaka anahtar kelimeler içeriyor olması ve uyumlu olması:

Siz göremiyorsunuz ama benim eklediğim meta tagler (Ne olduğunu seo eğitiminde öğreneceksiniz) site adımla, site başlığımla ve description bölümümle çok alakalı ve uyumlu. Örneğin etiketleme de ilk kullandığım kelimeler ‘’su deposu tamiri, su deposu temizliği, su deposu tamircisi vs.’’

Eminim kafanızda bir ışık yandı. Sormanız gereken soru şu: Bunları ben kendi sitem üzerinde nasıl uygulayacağım.

Adım 1 :

Domain adının seçilmesi:Bu adım çok önemli ancak burada birazda şansınızın size yardım etmesi lazım.Yapmanız gereken domain adınızı seçerken ‘’Google’da yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerden oluşan, yan yana geldiğinde mantıklı bir bütün oluşturan ve hatırlanabilir bir domain adı almak. Bunu nasıl yapacağım? Bir anahtar kelimenin aylık aranma hacmini nerden bulabilirim?

Cevap çok basit BURAYA tıklayarak Google adwords anahtar kelime aracına ulaşmak

Karşınıza aşağıdaki gibi bir kutu gelecek,o kutuya konunuzla en alakalı,en çok hit almak istediğiniz veya en çok arandığını tahmin ettiğiniz kelime gruplarını yazın;örn; web sitesi kurma, web sitesi kurulumu vs.

google anahtar kelime aracı
google anahtar kelime aracı

 

Hadi Ama! Ne Düşünüyorsun!