Gerçek İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Gerçek İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

27 Mart 2022 Genel 0
internetten para kazanma tekniği

Sanal dünyada ençok aranan konulardan biridir “İnternetten Para Kazanma” konusu. Hatta diyebilirim ki; İnternetin hayatımıza girdiği günlerden beri ençok merak ettiğimiz ve araştırdığımız bir konudur. Hani bir tabir vardır: “Beni birtek sen anladın. Sende Yanlış Anladın”. İnternetten para kazanma konusu da birçok kişi tarafından yanlış anlaşılmıştır. Genelde kolay para kazanma, yattığın yerden para kazanma olarak bir algı oluşmuştur. Lakin kazın ayağı hiçde öyle değildir.

Sanal dünya öyle hızlı gelişti ki ayak uydurmakta güçlük çekiyoruz. Masa başı bilgisayarlarda başlayan internet serüvenimiz akıllı ve zeki cep telefonlarımız ve uygulamalar sayesinde tabiri caizse evrim geçirdi. Konuyu çok dağıtmak ve uzatmak istemiyorum ancak “Türkiye’ de İnternetin Gelişiminin anlaşılması noktasında küçük bir anımı anlattığım yazımı okumanızı tavsiye ederim.

İnternetten Para Kazanma

Her ne kadar konuya internetten para kazanma olarak giriş yapsam da çok daha somut bir konuyla devam edeceğim. Çünkü internetten para kazanma konusu öyle kapsamlı bir konu ki, neyi hangi birini anlatayım. İlk zamanlarda genellikle satış ortaklığı yaparak para kazanma konusunda yoğunlaştık. Zamanla pekçok yöntem gelişti. Reklamlardan, satış ortaklıklarından, videolardan, yazılımlardan, web sitesi kurulumlarından vs. vs. binlerce konuda insanlar artık internetten para kazanabiliyor. Tosuncuk olayını filan düşünürsek internetten para kazanma konusu Allah korkusu olmayanlar için ucu açık bir konu. Hayal gücünüzle sınırlı demek yerinde olacaktır.

İnternetten para kazanmaktan ziyade, özelikle hanımların gayet iyi bildiği bir akıllı telefon uygulamasından, somut bir örnek vermek istiyorum. Somut diyorum çünkü bizzat eşim ve kızım bu uygulamayı kullanarak aile bütçemize ciddi manada ek gelir imkanı sağladılar. Birazdan vereceğim rakamlar bu ciddiyeti anlamanıza yardımcı olacaktır eminim.

Dolap Uygulamasından Para Kazanma

Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte uygulamalarda hayatımıza girdi. Bunlardan biri de kullanmadığınız veya giymekten sıkıldığınız kıyafetlerinizi satabileceğiniz dolap isimli uygulama. 2016 yılında çıkan bu uygulamadan kızım ilk önceleri ikinci el kıyafet alıyordu. Zamanla aldığı kıyafetleri ve evde giyilmeyen, küçülmüş, eskimiş kıyafetlerini satmaya başladı. Birgün yanıma gelerek kendisine 250 tl sermaye vermemi, Samsun Outlet LCW mağazasından uygun fiyatlı kıyafet alarak dolaptan satacağını söyledi. Hiç unutmuyorum verdiğim parayla 20 den fazla yazlık bayan shortu almıştı.

Ama asıl sıçrayışı Samsun İlkadımda açılan ikinci el kıyafet pazarını keşfetmesiyle yaptı. Eşimle birlikte Çarşamba günleri kurulan ikinci el pazarından aldıkları kıyafetleri, sökük vs. giderilebilecek hatalarını tamir edip yıkadıktan sonra dolap uygulamasına yükleyerek satmaya başladılar. Evde kullandığımız dolapların içi dışı ikinci el kıyafetle doldu. Özellikle son bahar aylarında kışlık kıyafetler çok satılıyordu. Bu yüzden mont üzerine yoğunlaştılar. Samsun genelinde pazarlarda kıyafet satan pekçok satıcıdan 3-5 liraya aldıkları montları 70-80 veya daha fazla fiyatlara satabiliyorlar.

İkinci el pazarlarında 1 lira ile 20 tl arasında çok uygun fiyata satılan pekçok kıyafet, dolap uygulamasında 80 ila 500 tl arasında satılıyor.

Aslında sistem çok basit. Ancak her işte olduğu gibi bu iştede birtakım püf noktalar var elbette. En önemlisi neyin satılıp neyin satılmayacağını bilmeniz gerekiyor. Dönem dönem kıyafet tercihleri değişiyor çünkü. Bahar aylarına girerken ince mevsimlik montlar rağbet görüyor. Kış aylarına girerken kalın soğuktan koruyacak kıyafetler ön plana çıkıyor.

Bu arada ikinci el kıyafet pazarlarında pekçok marka ürünede rastlayabilirsiniz. Bu da sizin şansınıza. Mesele ben kızımın aldığı ünlü bir markaya ait yazlık bir bayan kıyafetini 3000 tl ye sattığını biliyorum. Sıfır ürünü 15.000 civarındaydı. Ancak bu her zaman olmaz tabii. Yinede 20-30 liraya aldığı pekçok kışlık montu 200-300 tl fiyatlara sattığı oluyor.

Resimlerde sadece bir hesaptan yaptığı toplam ciro miktarını görebilirsiniz.

  • internetten para kazanma yolları nelerdir.

Bu resimde iki ayrı hesaptan kazandığımız parayı, daha doğrusu yaptığımız ciroyu görüyorsunuz. 20. 500 tl ve 10.675 tl. Toplamda üç ayrı hesaptan 120.000 ciromuz var. Bu yazıyı yazmayı tamamladığım 27.03.2022 tarihi itibariyle de kazanmaya devam ediyorlar. Ama bir farkla. Samsun’ dan ayrıldık. Ankara’ ya yerleştik. Aynı işi burada da yapmaya devam ediyorlar. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

İkinci El Kıyafet Satarak İnternetten Para Kazanma

İkinci el kıyafet pazarları

Yazımın can alıcı noktası burası olsa gerek. Ancak ikinci el pazarları konusunda somut olarak sadece Samsun, Ankara ve Kırıkkale illerinden örnek verebilirim.

Samsun’ da İkinci El Kıyafet Pazarı Nerede Kuruluyor

Samsun ilinde Çarşamba günleri, İlkadım İlçesinde 56’lar semtinin bulunduğu bölgede, Sosyete Pazarının kurulduğu alanda ikinci el pazarı kuruluyor. Pandemi ile birlikte biraz sekteye uğrasa da yeniden kurulmaya başlamış. Çok uygun fiyatlara çok güzel kıyafetler bulabilirsiniz. Bunun dışında Samsun merkez de pek çok yerde kurulan pazarlarda ikinci el kıyafet bulabilirsiniz. Samsun Modern pazarda da ikinci el kıyafet satıcılarını bulabilirsiniz. Bu pazar 100. yıl bulvarında Çiftlik mahallesin de Anneler Parkının hemen altında Salı günleri kuruluyor. Ayrıca Çiftlik bölgesinde çarşı merkezinde de ikinci el kıyafet bulabilirsiniz.

Ankara’da İkinci El Kıyafet Alınabilecek Yerler

 

Hadi Ama! Ne Düşünüyorsun!