En Güncel Satış Ortaklığı Proğramları 2022

En Güncel Satış Ortaklığı Proğramları 2022

7 Ağustos 2022 Genel 0
en güncel satış ortaklığı proğramları 2022

Satış ortaklığı konusu internette en çok aranan konulardan biridir. Sanal ortamda konu ile alakalı pek çok yazı bulunsa da bunların pek çoğu güncel değil. Bu yazılarda adı geçen satış ortaklığı siteleri nin çoğunluğu kapanmış işe yaramaz sistemler. Bunları okumak vakit kaybından başka birşey değil. Bende hem kendim, hem de siz değerli okuyucularıma kaynak oluşturması için kapsamlı bir araştırmadan sonra güncel ve çalışan satış ortaklığı sistemlerini bu yazıda topladım.

Satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak yeni bir durum değil. 10-15-20 yıl öncesinde bu sistemler kullanılmaya başlandı. Tabii ilk zamanlar bu ağlara üye olmak, satış ortaklığı yapmak ve para kazanmak daha kolaydı. Dünya genelinde halen satış ortaklığından ciddi kazançlar elde edenler mevcut. Türkiye’ de de çok ciddi paralar kazananlar oldu. Lakin yeni başlayanlar için durumlar biraz karışık.

Satış ortaklığı siteleri artık seçici davranıyor. Satış ortaklığı yapabilmeniz için web sitenizin veya ziyaretçi sayısı yüksek bloğunuzun olması gerekiyor. Her sistem kendince birşeyler istiyor.

Bazı sistemlerde elini eteğini Türkiye’ den çekti. Mesela Clickbank özellikle dijital ürün pazarının lideri konumunda. Yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteriyor. Ancak Türkiye’ deki operasyonlarını durdurdu. Artık Clickbanka satış ortağı olamazsınız. Gerekçe olarakta Türkiye’ de dolandırıcılık ve aldatma olaylarının meydana gelmesini gösterdi. Satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak isteyen birisi için Clickbank’ın olmaması tabiiki bir eksiklik.

Amazon satış ortaklığı da para kazandıran sistemlerden birisi. Ancak satış ortağı olma koşulları zorlaştı. Hatta 180 gün içerisinde satışa dönüşen yönlendirme olmadığı takdirde üyeliğiniz iptal ediliyor ve bir daha üye olamıyorsunuz.

Pek çok satış ortaklığı siteside faaliyetlerini durdurarak kapandı. Türkiye’ de zaten satış ortaklığı sistemine ciddi yatırımlar yapan olmadı. Clickbank benzeri özellikle dijital ürünlerin pazarlandığı XTicaret.com isimli site yaklaşık 4-5 yıl önce kapatıldı. Bu nedenle Türkiye’ de üye olabileceğiniz dişe dokunur satış ortaklığı sitesi maalesef yok. Olanlar da tabiri caizse tırı vırı siteler. Varsa da ben bulamadım. Bulan, bilen varsa yorum yazarak bildirirse çok memnun olurum.

Trendyol ilk zamanlar üye yönlendirmesi yapanlara ve üye olanların yaptıkları alışverişlerde dişe dokunur ödemeler yapıyordu. Ancak kullanıcı sayısı artınca artık ihtiyaç duymadılar ve kapattılar. Şu anda sadece 10.000 takipçisi olan İnstagram hesaplarının sahipleri İnfluencer olarak başvuru yapabiliyorlar.

İşte bu yüzden yabancı menşeeli satış ortaklığı siteleri bizim ilgi alanımıza giriyor. Bu yazı satış ortaklığının nasıl yapılacağı ile ilgili bir yazı değildir. Sadece satış ortaklığı veren internet sitelerini kısa kısa açıklayıp üyelik linlerini paylaşacağım.

Eğer imkanınız varsa satış ortaklığı ile ilgili online veya fiziksel kurs, eğitim vs. almanızı tavsiye ederim. Eğitim her zaman şart. Bu konuda UDEMY AKADEMİ ‘ de beş yıldız almış pekçok eğitim videosuna ulaşabilirsiniz.

Söylediğim gibi yabancı menşeeli pekçok satış ortaklığı sitesi mevcut. Ancak her birinin çalışma sistemleri, yöntemleri, şekilleri ve komisyon oranları aynı değil. Bu yazıda güncel mevcut en iyi satış ortaklığı sitelerini derlemeye çalıştım.

Öncelikle hiç vakit kaybetmeden bu sitelerin tamamına üye olmaya çalışın. Zira her geçen gün üyelik şartları zorlaşıyor. Üye olurken aynı kullanıcı adını, aynı e posta adresini ve aynı şifreyi kullanmaya özen gösterin. Zira her birine farklı kullanmak zor oluyor.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Satış ortaklığı başkasına ait bir ürün veya hizmetin tanıtımını, reklamını yaparak komisyon elde etmenin en basit yoludur. Bu işlem satış ortaklığı ağları sayesinde mümkündür. Yani satış ortaklığı sisteminde sac ayağı diyebileceğimiz üç ayak vardır. Bunlar; satıcı (ürün sahibi, reklamı yapılacak ürünü sağlayan kişiler), satış ortağı (ürünlerin ziyaretçilerini potansiyel alıcıya döndüren web sitesi, sosyal medya hesabı veya bloğu olan kişiler vs. siz, ben), bu iki öğeyi buluşturan satış ortaklığı ağı (amazon, clickbank, rakuten advertising vb.)

2022 Yılı Aktif En İyi 18 Satış Ortaklığı Sitesi

İşte mevcut ve aktif durumda olan 2022 yılının en iyi satış ortaklığı siteleri:

1. Amazon Associates

amazon satış ortaklığı-amazon associates

Amazon.com’ u duymayan yoktur herhalde. Online alışveriş siteleri içerisinde en kapsamlı ürün yelpazesine sahip sitelerden biridir.

Yüzlerce kategoride (teknoloji, giyim, moda, yiyecek içecek, dijital ürünler vs.) mütemadiyen reklamını yapabileceğiniz milyonlarca ürün bulabilirsiniz.

Baştada söylediğim gibi satış ortaklığının sac ayaklarından bir olan satış ağları pekçok konuda doyuma ulaştı. Eskiden amazon satış ortaklığı için kazandırdığınız her üyeden komisyon alıyordunuz. Ancak amazon satış ortaklığını ödül proğramından çıkarttı. Artık satış ortaklığı yönlendirmeleri için komisyon vermiyor.

Bu yazıya amazon associates kayıt linkini koyduğumda sizin bu linke tıklayarak kayıt olmanız durumunda ben komisyonumu alıyordum. Maalesef artık bu yok. Komisyon kazanmak için ürün satışı yapmalısınız. Ya da diğer Amazon ödül proğramlarına yönlendirme yaparak komisyon kazanabilirsiniz.

Amazon Ödül Programları size ücretsiz deneme için üye olan kişi başına komisyon vermektedir.

Amazon associates ana sayfasına giderek kayıt olabilirsiniz. Yapmanız gereken “Join Now For Free” yazısına tıklamak. Sonrasınnda size sorulan sorulara cevap vermeniz ve bilgileri girmeniz gerekiyor. Vergi ile ilgili bir takım bilgileride doldurmanız gerekiyor.

Hangi tür ürünlerin reklamını yapacağınız, ziyaretçi trafiğini nasıl sağlayacağınız gibi cevap vermeniz gereken pekçok soru var. Profilinizi oluşturduğunuzda 24 saat içinde onaylanma olasılığı var.

Unutmamanız gereken bir konu 180 gün içinde nitelikli bir yönlendirme yapmanız gerektiği. Yani 180 gün içinde satışa dönüşen en az üç yönlendirme yapmanız gerekiyor. Aksi halde üyeliğiniz otomatikman iptal ediliyor ve bir daha üye olamıyorsunuz.

Her kategorinin kendine ait sabit bir komisyon oranı vardır. Kazandığınız komisyon oranı 10 $ olmadan doğrudan transfer alamazsınız. Eğer ödemelerinizi çekle almayı seçtiyseniz çek için ödeme eşiği en az 100$ dır.

Yönlendirdiğiniz ziyaretçi reklamını yaptığınız ürünü değilde başka bir ürün alırsa yine komisyon kazanırsınız. Bu tabiiki iyi birşey.

Bir ay süreyle hiçbir ücret ödemeden üye olabileceğiniz amazon ödül proğramları aşağıdadır.

Give the Gift of Amazon Prime Try Amazon Prime 30-Day Free Trial Kindle Unlimited Membership Plans Create an Amazon Wedding Registry Audible Gift Memberships Try Audible Premium Plus and Get Up to Two Free Audiobooks Join Amazon Family 30-Day Free Trial Join Amazon Prime Music – The Only Music Streaming Service with Free 2-day Shipping – 30-day Free Trial Join Amazon Prime – Watch Thousands of Movies & TV Shows Anytime – Start Free Trial Now Prime Student 6-month Trial Shop Amazon – Create an Amazon Baby Registry Sign up for Personal Shopper by Prime Try Before You Buy Find the perfect fit with Prime Try Before You Buy

2. Admitad Satış Ortaklığı

admitad tapfiliate

Admitad oldukça geniş bir ağa sahip uluslararası boyutta bir satış ortaklığı proğramıdır. Pekçok ulusal şirketi bünyesinde barındıran admitad, bu özelliğinden dolayı satış ortaklığı konusunda rakiplerinden bir adım önde bulunmaktadır. Reklamını yapabileceğiniz marka ve firma sayısı oldukça fazladır. Türkiye dahil pekçok firmanın bulunduğu admitad affiliate sistemi sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Türkiye’ de faaliyet gösteren Trendyol firmasının büyümesinde Admitad satış ortaklığı ağının çok büyük etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Bugün itibariyle Trendyol artık admitad satış ortaklığı ağına dahil değil. Ancak Türkiye’ de faaliyet gösteren Chic Me, Alibaba.com, Aliexpress, Toyzzshop, Petzzshop, FırsatMe gibi yerel ve uluslararası pekçok firma Admitad satış ortaklığı ağına dahildir.

Admitad resmi internet sitesinde hergün bir önceki gün ençok kazanılan para miktarı yayınlanır. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz. 12.08.2022 tarihinde admitad satış ortaklığı sistemine üye bir kişi birgünde toplamda 59100$ para kazanmış.

admitad satış ortaklığı ile internetten para kazanma

Admitad Satış Ortaklığı Ağından Kimler Nasıl Para Kazanabilir?

1. Bireysel İnternet Kullanıcıları (Yani isteyen herkes admitad satış ortaklığı ağı sayesinde internetten para kazanabilir)

2. Ulusal&Yerel Yayın Yapan Web Sitesi Sahipleri

3. Mobil Uygulama Sahipleri

4. Yüksek Takipçi Oranına Sahip Facebook Sayfası Sahipleri

5. Yüksek Takipçili İnstagram Sayfası Sahipleri

6. Sosyal Medya Kullanıcısı Herkes

7. Telegram, WhatsApp vb. Anlık Mesajlaşma Gruplarına Sahip Kullanıcılar

8. Youtube Kanalı Bulunanlar veya Youtuberlar

9. Google Adswords veya Reklam Uzmanı Kişiler

Admitad Affiliate Ağına Nasıl Üye Olunur?

Admitad’ a üye olmak kolaydır. Önemli bir konu Yayıncı olarak siteye üye olmanızdır. Reklam veren olarak üye olmayın. Burada önemli olan reklam veren olarak değil yayıncı olarak siteye üye olmanızdır.

admitad satış ortaklığı ağı nedir

Ekrana açılan form üzerinde ki istenen bilgileri doldurduktan sonra sisteme üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra internetten para kazanma seçenekleri karşınıza gelecek. Admitad Partner Network, Admitad Monetize Network, Admitad Convert Social seçeneklerinden birini veya hepsini seçebilirsiniz. Tabii bu işlemleri yaparken satış ortaklığı sistemleri ile ilgili bilinmesi gereken konuları bildiğinizi varsayıyorum. Yani sistemin işleyişini anlamış olmanız lazım. Link nasıl alınır, firmalara nasıl üye olunur bu konuları az çok bilmeniz gerekiyor. Eğer satış ortaklığı ve internet kullanımı konusunda bilginiz yoksa internetten para kazanma konulu bu devasa yazımı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Admitad Chrome Extension Uzantısı Nedir?

Admitad Extension uzantısı sayesinde affiliate linklerine çok daha kolay ulaşabiliyorsunuz. Öncelikle buraya tıklayarak chrome uzantısını indirin. Google aramalarınızda hiç dikkatinizi çektimi bilmiyorum. Aşağıda örneğini göreceğiniz gibi bazı alışveriş sitelerinin veya dijital ürün sitelerinin arama sonuçlarının hemen başında Admitad logosunu göreceksiniz.

admitad affiliate nedir
admitad satış ortaklığı

Bu yeşil ve mavi logolar sitelerin admitad satış ortaklığına üye olduklarını gösterir. Bu siteye tıkladıktan sonra Admitad Extension uzantısını açtığınızda size ait olan affiliate linklerinizi kolayca alırsınız. Tabii öncelikle bu firmaların satış ortaklığı müracaatınızı onaylamış olması gerekiyor.

Buraya Tıklayarak Admitad Satış Ortaklığı Ağına Üye Olmak İçin İlk Adımı Atabilirsiniz.

3. Clickbank Satış Ortaklığı

clickbank türkiye kapandımı
Clickbank

Clickbank yaklaşık 20 yıldır affiliate marketing sistemi ile yüzbinlerce insana para kazandırdı. Türkiye’ de uzun yıllar bu pastadan payını aldı. Fakat size clickbank ile ilgili kötü bir haberim var. Bunu baştan söylemek zorundayım. Clickbank Türkiye’ de tüm hesapları iptal ettiği gibi artık yeni hesap açılmasınada izin vermiyor. Yani Türkiye’ de iseniz clickbank satış ortaklığı yapamazsınız. Çünkü üye olamıyorsunuz. Üye olmaya çalıştığınızda ülkemizi hedef alarak “dolandırıcılık, sahtekarlık vs.vs.vs” olaylarını öne sürüyor ve üyeliği kabul etmiyor. VPN filan farklı şekillerde giriliyormuş ama ben hesabım kapatıldıktan sonra hiç uğraşmadım. İlerde başka bir ülkeye yolum düşerse kullanırım herhalde. Tabii hukuki olarak hiçbir güvence yok maalesef. Adamlar karar alıp bir gecede uyguluyorlar. Türkiye’ de clickbanktan çok iyi gelir elde eden insanlar mevcuttu ve bir anda tüm gelirlerini kaybettiler. Yine söylüyorum belki farklı tekniklerle girilebiliyor ama ben uğraşmadım.

Eğer bir yolunu bulup üye olmayı düşünüyorsanız bunu da zorlaştırmışlar. Resimde de gördüğünüz gibi “Buradan Başlayın” butonuna tıkladığınızda karşınıza bir anket çıkıyor. Translate kullanarak anketi türçeye çevirin. A şıkkını hiç işaretlemeyin. Genelde B ve C şıklarını tercih edin. Her halükarda karşınıza ücretli “Clickbank” eğitimi hizmeti çıkıyor. Eğer A seçeneklerini işaretlerseniz ki; bu seçeneklerde genelde ilk defa başladığınızı ve satış ortaklığı ile ilgili hiçbir deneyiminizin olmadığını söylemiş oluyorsunuz bu nedenle kayıt sayfasına gidemiyorsunuz. Diğer seçenekleri deneyerek kayıt sayfasına gitmeye çalışın. Türkiye, İran, Rusya hariç neredeyse tüm ülkelerde aktif. Clickbank dijital ürünlerin satıldığı bir platformdur. Komisyon oranları %1 lerden %75 lere kadar çıkabiliyor. Varsayılan ödeme eşiği $100’dır. Hesap ayarlarında bu miktarı değiştirebilirsiniz. $10-$1.000,000 arasından bir miktar girebiliyordunuz en son. Daha fazla birşeyler yazmayı gereksiz buluyorum.

Clickbank kayıt sayfasına (anket sorularına takılmadan) buraya tıklayarak gidebilirsiniz.>>>>>

4. eBay Partner Network

ebay internetten para kazanma
eBay

eBay affiliate marketing ağı 30 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren en popüler, büyük ve güvenilir dijital pazar yerlerinden birisidir.

eBay platformunda bulunan pazarlama araçları reklam yapmayı kolaylaştırır. Çok çeşitli ürünlerin ve en iyi markaların satış ortaklığını yapabilirsiniz.

Üye olmak kolaydır. Google ve facebook hesaplarınızla da üye olabilirsiniz.

Ürün kategorilerine göre değişmekle birlikte satışlardan %70 lere varan komisyon alabiliyorsunuz. Ödeme alt limite sadece 10$ dır.

Bildiğiniz gibi Türkiye’ de bulunan gittigidiyor.com sitesi eBay tarafından uzun yıllar önce satın alınmıştı. Yaklaşık 2-3 ay önce gittigidiyor.com eBay tarafından kapatıldı. Pandemi ve malum küresel sorunlar bu duruma sebebiyet vermiş olabilir. Yani satış ortaklığı konusu sallantıdamı değilmi çok bilmiyorum. Üye olmak için buraya tıklayın>>>>>

5. Shopify Affiliate Marketing

shopify satış ortaklığı
Shopify

Shopify satış ortaklığı veren siteler arasında mükemmel özelliklere sahip en büyük e-Ticaret platformlarından birisi.

Shopify standart ve shopify plus olmak üzere iki yönlendirme proğramı mevcuttur. Yönlendirdiğiniz ve kayıt olan her kişi için yüksek miktarlarda komisyon alabilirsiniz. Shopfy Plus satışı başına 2000$ kazanabilirsiniz.

Hemen bir Shopify Partners hesabı açarak işe başlayın. Kayıt esnasında web siteniz, reklamları nasıl yapacağınız daha önceden dijital pazarlama konusunda ki tecrübeleriniz gibi bir takım konularda bilgiler girmeniz gerekiyor. Üyelik müracatını yaptıktan sonra iki üç gün içinde onaylanması gerekiyor ancak benimki bir ay oldu halen onaylanmadı.

Shopify Plus online girişim mağazasıdır. Bu nedenle satış ücreti fazladır. Bu satışı yapmanız biraz zor olabilir.

6. Hostinger Satış Ortaklığı

hostinger internetten para kazanma

Komisyon oranı ve dönüşüm oranı yüksek satış ortaklığı proğramı arıyorsanız Hostinger satış ortaklığı bunun için biçilmiş kaftan. Teknoloji içerikli web siteleri için en uygun satış ortaklığı proğramlarından biridir.

Yönlendirmeleriniz neticesinde gerçekleşen her hosting satışından %60 lara varan komisyon alabiliyorsunuz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Ancak üyeliğinizi kabul ettirmek biraz zor. Ben birkaç kez denedim ancak her seferinde reddettiler. Kaliteli ve içerik yönünden iyi bir web sitesine ihtiyacınız var. Üyeliğiniz kabul edilirse ortaklık paneli üzerinden bağlantıları ve hazır bannerleri alarak sitenizde kullanabilirsiniz. Üye olmak için tıklayın>>>>

Hostinger rakipleri arasında fiyat konusunda oldukça öne çıkıyor. Bu nedenle satış oranları çok yüksek. Ancak 60 günlük geri iade süresini beklemek durumundasınız. Bu süre için de yapılan satış iptal edilmezse komisyonunuzu alıyorsunuz.

Hadi Ama! Ne Düşünüyorsun!